Najczęstsze przyczyny bólu pleców – jak im zapobiegać?

Najczęstsze przyczyny bólu pleców – jak im zapobiegać?

Ból pleców jest jedną z najczęstszych dolegliwości naszych czasów. Często może wynikać z nieleczonych schorzeń czy wad kręgosłupa z dzieciństwa, jednakże w dużej mierze bierze się z prowadzenia złego trybu życia, czy źle dobranego materaca i łóżka.

Co pomaga?

Na pewno ulgę może przynieść spanie na plecach, ponieważ jak na razie robi to zaledwie 10% całego społeczeństwa. Dzięki temu mięśnie pleców mogą się rozluźnić, jak również korzystnie wpływa na kręgosłup i układ trawienny. Przy tej pozycji masz największe szanse na to, aby obudzić się rano w pełni wypoczęty. Lekarze ortopedzi są zdania, że spanie na plecach jest zdecydowanie najlepszą pozycją do spania.

Czego unikać?

Większość dolegliwości związanych z bólem pleców jest związanych ze spaniem na boku. Ciało nie jest ułożone w naturalnej pozycji, dlatego też pojawiają się bóle pleców, odcinka lędźwiowego czy barków. Warto również podkreślić, że wtedy krew ma utrudnioną drogę krążenia, co też często prowadzi do niekomfortowego drętwienia kończyn.

Kup dobry materac

Często tylko ta jedna zmiana może poprawić Twoje wysypianie się i zmniejszyć znacząco ból pleców. To bardzo ważne, aby od samego początku na materacu nie oszczędzać, ponieważ wtedy naprawdę wiele zyskasz i z całą pewnością tego zakupu nie pożałujesz. Wybieraj jednak mądrze i z głową, najlepiej osobiście w sklepie sprawdź, czy dany materac faktycznie jest wygodny i Ci odpowiada.

3 Replies to “Najczęstsze przyczyny bólu pleców – jak im zapobiegać?”

  1. Oj wiem coś o tym, choć u mnie ból powodował nie tylko materac, ale jeszcze kilka innych czynników

  2. Niestety, jak ktoś oszczędza na swoim zdrowiu, to potem są taki problemy

  3. Ja tam wolę wydać więcej, ale mieć spokój o dobry sen:)

Dodaj komentarz